چطور راننده بهتری باشیم

چطور راننده بهتری باشیم انواع مختلفی از راننده‌ها، جاده‌ها و خیابان‌ها را اشغال کرده‌اند، خوب و بد. در حالی که یک راننده خوب غالبا مورد تحسین سایرین قرار می‌گیرد، یک راننده بد برای خراب کردن روز یک‌نفر کافی است.
تاریخ نگارش : یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۴ - بازدید: ۵۸ بار

 

چطور راننده بهتری باشیم
انواع مختلفی از راننده‌ها، جاده‌ها و خیابان‌ها را اشغال کرده‌اند، خوب و بد. در حالی که یک راننده خوب غالبا مورد تحسین سایرین قرار می‌گیرد، یک راننده بد برای خراب کردن روز یک‌نفر کافی است. تبدیل شدن به یک راننده بهتر، کار چندان دشواری نیست و شما تنها با رعایت چند نکته می‌توانید از رانندگی خود رضایت بیشتری داشته باشید.

آیینه اتومبیل خود را بررسی و تنظیم کنید
به‌محض این که وارد اتومبیل‌تان شدید، بررسی کنید که آیا آیینه‌های آن درست تنظیم شده‌اند یا خیر. این موضوع خصوصا زمانی اهمیت دارد که بعد از استفاده شخص دیگری از اتومبیل‌تان، پشت فرمان آن قرار می‌گیرید.برای تنظیم آیینه‌ها، سر خود را به پنجره کناری راننده نزدیک کرده و آیینه را طوری تنظیم کنید که بخش کوچکی از ناحیه پشت اتومبیل را ببینید. برای تنظیم آیینه سمت سرنشین جلو، به سمت وسط خودرو متمایل شوید تا سر شما روی کنسول مرکزی قرار گیرد، حالا آیینه را طولی تنظیم کنید که باز هم بتوانید بخش کوچکی از پشت اتومبیل‌تا را ببینید.
آیینه عقب باید طوری تنظیم شود که بتوانید بخش عمده‌ای از جاده پشت اتومبیل خود را ببینید. اگر کار خود را درست انجام داده باشید، آیینه‌های جانبی باید کمی با آیینه عقب همپوشانی داشته و یک میدان دید کامل از پشت سرتان را در اختیار شما قرار دهند.

همیشه استراحت کافی داشته باشید
یک روش دیگر برای این که مطمئن شوید در بهترین شرایط ممکن برای رانندگی هستید، این است که به‌اندازه کافی استراحت کرده باشید. خستگی و خواب‌آلودگی راننده به‌عنوان عامل اصلی تصادفات جاده‌ای در نظر گرفته می‌شود و هر سال جان تعداد بسیار زیادی از سرنشینان اتومبیل‌ها را می‌گیرد. در عین حال، استراحت کافی باعث می‌شود که ذهن آماده‌تری داشته باشید و بتوانید درست‌تر تصمیم بگیرید. در نهایت، وقتی به‌اندازه کافی استراحت کرده‌اید حوصله بیشتری داشته و با سایر رانندگان رفتار بهتری خواهید داشت.

مرتبا وضعیت ترافیک پشت اتومبیل را در آیینه‌ها بررسی کنید
هنگام رانندگی در داخل شهر، سایر وسایل نقلیه موتوری به شما نزدیک‌تر بوده و ترافیک عموما سرعت کمتری نسبت به بزرگراه‌های خارج شهر دارد. در چنین شرایطی شما باید مرتبا آیینه‌های خود را بررسی کنید تا از شرایط اطراف خود آگاه باشید.
آیینه‌های اتومبیل‌تان از این جنبه اهمیت دارند که به‌شما اجازه می‌دهند بدانید در یک بزرگراه چند مسیره اتومبیل دیگری در کنار شما قرار دارد. همچنین از طریق آیینه‌ها می‌توانید متوجه شوید که وسایل نقلیه اورژانس به شما نزدیک شده و با چراغ‌های گردان خود از شما می‌خواهد به سمت راست مسیر خود بروید تا آن‌ها بتوانند به‌صورت امنی عبور کنند.


فاصله رانندگی امن را رعایت کنید
وقتی مشغول رانندگی در ترافیک هستید، مطمئن شوید که حداقل فاصله مناسب را از اتومبیل جلویی حفظ می‌کنید. شما می‌توانید از قاعده سه ثانیه برای تعیین فاصله مناسب با اتومبیل جلویی استفاده نمایید. بهترین نکته در مورد قانون سه ثانیه این است که در هر سرعتی کار می‌کند.بر اساس قاعده سه ثانیه، وقتی اتومبیل جلویی شما از یک جسم در کنار مسیر (مانند یک تابلو رانندگی یا یک درخت) عبور می‌کند، باید 3 ثانیه طول بکشد تا شما با اتومبیل خود از همان جسم عبور کنید. اگر این زمان کوتاه‌تر باشد، بیش از حد به خودرو جلویی نزدیک هستید.

از چراغ‌های راهنمای خود استفاده کنید
از چراغ‌های راهنمای خود استفاده کنید تا اتومبیل‌های پشت سرتان را از منظور خود برای تغییر مسیر، چرخیدن و یا کاهش سرعت آگاه نمایید.
به‌یاد داشته باشید که وقتی اتومبیل شما دچار خرابی می‌شود، همیشه از فلاشرهای خودرو برای نشان دادن حضور خود در جاده به سایر رانندگان استفاده کنید.

تقاطع‌ها را مسدود نکنید
وقتی باید پشت یک چراغ قرمز توقف کنید، همیشه پشت خط عابر پیاده بمانید. اگر در چنین شرایطی روی خط عابر پیاده توقف کنید، اتومبیل‌تان احتمالا برای ترافیکی که در جلوی شما مشغول عبور است، مزاحمت ایجاد می‌کند. همچنین باید به تابلوهایی که هشدار می‌دهند یک خیابان جانبی را مسدود نکنید نیز توجه داشته باشید. به‌این ترتیب، ترافیک می‌تواند جریان روان‌تری داشته باشد زیرا رانندگانی که از خیابان فرعی خارج می‌شوند فرصت پیدا می‌کنند با جریان ترافیک ادغام شوند.

با سایر رانندگان رفتار مودبانه‌ای داشته باشید
شما همیشه باید با رانندگان اطراف خود با رعایت احترام و حسن نیت رفتار کنید. این رفتار شامل اجازه دادن به سایر خودروها برای ورود به ترافیک در هنگام خروج از پارکینگ‌ها یا مسیرهای فرعی است، البته تا زمانی که به مانعی برای جریان معمول ترافیک تبدیل نشوید.
به‌یاد داشته باشید کمی احتیاط بیشتر و صرف زمان اضافی برای رسیدن امن به‌مقصد بجای عجله کردن بیهوده می‌تواند زمان تلف شده شما برای تعیین تکلیف یک تصادف و یا دریافت یک برگه جریمه را منتفی سازد.

 

تهیه و تنظیم تعمیریاب هوشمند خودرو ایرانیان (پیت استاپ)
 

نظر خود را با ما در میان بگذارید
کاربر عزیز پیت‌استاپ، نظرات شما ابتدا توسط مدیر سایت بررسی میگردد، سپس منتشر میشود.
نظرات شما کاربران
آخرین مطالب

آغاز به کار مرکز تماس تلفنی 24ساعته پیت استاپ

آغاز به کار مرکز تماس تلفنی 24ساعته پیت استاپ با شماره 45152-021 در آینده نزدیک با خدمات بیمه و الکترونیک در خدمت شما خواهیم بود


انتخاب و تقدیر از بهترین مشتری ماه پیت استاپ

آقای صادق حبیبی بعنوان بهترین مشتری پیت استاپ


ویدئو آموزشی نحوه کار با اپلیکیشن پیت استاپ

ویدئو آموزشی نحوه کار با اپلیکیشن پیت استاپ


نکات جالبی که درباره کادیلاک نمی‌دانستید

به‌جرات می‌توان گفت که کادیلاک در طول یک قرن گذشته نمادین‌ترین برند اتومبیل آمریکایی بوده است. بنابراین، چندان تعجب‌آور نیست که این شرکت بایگانی‌های دقیقی برای نگهداری از تاریخچه ۱۰۰ ساله نوآوری‌ها و رویدادهای مربوط به خود داشته باشد.