نکاتی درباره خرید یک رینگ مناسب

نکاتی درباره خرید یک رینگ مناسب حفظ حرکت روان اتومبیل شما به چیزی بیش از صرفا لاستیک‌های خوب نیاز دارد. شما در عین حال به رینگ‌های مناسب نیاز خواهید داشت که الزاما به‌معنای انتخاب رینگ‌های غول‌آسای براق هم نیست.
تاریخ نگارش : دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۱ - بازدید: ۸۰ بار

 

نکاتی درباره خرید یک رینگ مناسب
حفظ حرکت روان اتومبیل شما به چیزی بیش از صرفا لاستیک‌های خوب نیاز دارد. شما در عین حال به رینگ‌های مناسب نیاز خواهید داشت که الزاما به‌معنای انتخاب رینگ‌های غول‌آسای براق هم نیست. اندازه چرخ‌ها و رینگ‌ها بسیار مهم بوده و مستقیما با نحوه عملکرد کلی خودرو ارتباط دارد. ماده‌ای که چرخ‌ها و رینگ‌ها از آن ساخته شده‌اند نیز با کیفیت عملکرد لاستیک‌ها روی جاده تاثیر می‌گذارد.
باید توجه داشته باشید که هر دو اصطلاح چرخ (Wheel) و رینگ (Rim) در مورد بخش فلزی به‌کار می‌روند که به محور اتومبیل متصل شده و برای پشتیبانی لاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرند.
بعضی از نکاتی که در انتخاب نوع مناسب رینگ برای اتومبیل‌تان به‌شما کمک می‌کنند، عبارتند از:
-    رینگ‌های آلیاژی: این رینگ‌ها برای کاربردهایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که در آن‌ها به سرعت و ظاهر خوب نیاز دارید، مثل اتومبیل‌های مسابقه‌ای. رینگ‌های آلیاژی در عین حال نسبت به خوردگی و زنگ‌زدگی نیز مقاوم هستند.
-    رینگ‌های کرومی: این رینگ‌ها به تمیز کردن منظم نیاز دارند تا درخشش خود را حفظ کنند و از جلای صیقلی بالایی برخوردارند.
-    رینگ‌های فولادی: فولاد از توانایی قالب‌پذیری پایین‌تری نسبت به آلیاژها برخوردار بوده، به‌اندازه برخی از فلزات دیگری که در رینگ‌ها استفاده می‌شوند سبک نیست و به‌طور کلی مرکز ثقل پایین‌تری دارند که باعث می‌شود سنگین‌ترین و در عین‌حال بادوام‌ترین گزینه‌های موجود باشند. چرخ‌های فولادی برای زمین‌های ناهموار یا برفی، عالی هستند.
-    رینگ‌های پره‌دار: این رینگ‌ها فوق‌العاده سبک بوده و در عین حال هنوز پشتیبانی کافی را برای اتومبیل فراهم می‌کنند. زمان اضافی مورد نیاز برای تمیزکاری رینگ‌های پرده‌دار، از خصوصیات آن‌ها محسوب می‌شود.
-    نوع زمین: زمینی که تصمیم دارید در آن رانندگی کنید، تفاوت فوق‌العاده‌ای در شرایط انتخاب یک رینگ مناسب ایجاد می‌کند. اگر تصمیم دارید از جاده خارج شده و در زمین‌های ناهموار رانندگی کنید، بدون تردید به رینگ‌های فولادی نیاز خواهید داشت. با این‌حال اگر به مسابقه علاقه دارید، یک رینگ آلیاژی یا پره‌دار می‌تواند گزینه خوبی باشد.
-    اندازه: اندازه‌های لاستیک از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردارند، مطمئن شوید که رینگ‌هایی با اندازه مناسب را برای اتومبیل خود انتخاب می‌کنید، وگرنه مجبور خواهید شد به‌سرعت آن‌ها را مرجوع کنید.
تنوع بسیار گسترده‌ای از رینگ‌ها در بازار وجود دارند. توجه داشته باشید که انتخاب رینگ یک فرایند فنی است که عوامل زیادی باید برای آن در نظر گرفته شوند، نه یک خرید سلیقه‌ای برای بهبود یا تقویت زیبایی کلی اتومبیل شما. با در نظر گرفتن و تصمیم‌گیری صحیح در مورد خصوصیات مختلفی که به آن‌ها نیاز دارید، گزینه‌های مناسب شرایط شما به‌سرعت کاهش پیدا کرده و انتخاب را برای‌تان آسان می‌کنند.

 

تهیه و تنظیم تعمیریاب هوشمند خودرو ایرانیان(پیت استاپ)
 

نظر خود را با ما در میان بگذارید
کاربر عزیز پیت‌استاپ، نظرات شما ابتدا توسط مدیر سایت بررسی میگردد، سپس منتشر میشود.
نظرات شما کاربران
آخرین مطالب

آغاز به کار مرکز تماس تلفنی 24ساعته پیت استاپ

آغاز به کار مرکز تماس تلفنی 24ساعته پیت استاپ با شماره 45152-021 در آینده نزدیک با خدمات بیمه و الکترونیک در خدمت شما خواهیم بود


انتخاب و تقدیر از بهترین مشتری ماه پیت استاپ

آقای صادق حبیبی بعنوان بهترین مشتری پیت استاپ


ویدئو آموزشی نحوه کار با اپلیکیشن پیت استاپ

ویدئو آموزشی نحوه کار با اپلیکیشن پیت استاپ


نکات جالبی که درباره کادیلاک نمی‌دانستید

به‌جرات می‌توان گفت که کادیلاک در طول یک قرن گذشته نمادین‌ترین برند اتومبیل آمریکایی بوده است. بنابراین، چندان تعجب‌آور نیست که این شرکت بایگانی‌های دقیقی برای نگهداری از تاریخچه ۱۰۰ ساله نوآوری‌ها و رویدادهای مربوط به خود داشته باشد.