اتومبیل‌هایی که مشهورترین جنایتکاران تاریخ با آن‌ها فرار کردند

اتومبیل‌هایی که مشهورترین جنایتکاران تاریخ با آن‌ها فرار کردند در فیلم‌های سینمایی، ماشین‌های فرار همیشه تصورات ما را اشغال کرده‌اند زیرا شخصیت‌های اصلی و آدم‌های بد همیشه به یک اندازه تلاش می‌کنند فرارهای ماجراجویانه‌ای را از شرایط دشوار به‌نمایش بگذارند.
تاریخ نگارش : یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۳ - بازدید: ۶۰ بار

اتومبیل‌هایی که مشهورترین جنایتکاران تاریخ با آن‌ها فرار کردند

در فیلم‌های سینمایی، ماشین‌های فرار همیشه تصورات ما را اشغال کرده‌اند زیرا شخصیت‌های اصلی و آدم‌های بد همیشه به یک اندازه تلاش می‌کنند فرارهای ماجراجویانه‌ای را از شرایط دشوار به‌نمایش بگذارند. اما اتومبیل‌های فراری که در دنیای واقعی توسط جنایتکاران واقعی در طول حوادث مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌اند، موضوع اصلی توجه ما در اینجا هستند:
 
 
۱ – (Cadillac Town Sedan ۱۹۲۸) متعلق به آل‌کاپون
کاپون ترجیح می‌داد در کادیلاک‌های مصلح به سواری در اطراف شهر بپردازد، تا وقتی در داخل اتومبیل خود قرار دارد به یک آبکش تبدیل نشود. این یکی در داخل درب‌های خود دارای صفحات آزبستی بود که آن را به یکی از اولین اتومبیل‌های زره‌پوش تبدیل می‌کردند. اتومبیل مذکور چند سال قبل در یک حراجی باقیمت ۳۴۱ هزار دلار به فروش رسید.
 
 
۲ - Lotus Carlton/Lotus Omega
به‌طور معمول شما هرگز تصور نمی‌کنید که یک سدان خسته‌کننده اروپایی با آرم اروپایی جنرال موتورز به اتومبیل فرار منتخب یک مجموعه از سرقت‌های بی‌پروایانه تبدیل شود، اما این یک سدان معمولی جنرال موتورز نبود. در واقع لوتوس یک Vauxhall Carlton (به‌عبارت دیگر یک اپل امگا) را برداشته و آن را با ۳۷۷ اسب بخار قدرت و حداکثر سرعت ۲۸۵ کیلومتر در ساعت تا جایی تقویت کرده بود که در اوایل دهه۱۹۹۰ میلادی سریع‌ترین سدان جهان محسوب می‌شد.
گروهی از مجرمین جدی انگلیسی به‌اندازه کافی آینده‌نگر بودند که یکی از این اتومبیل‌ها را صرفا با هدف استفاده از آن به‌عنوان اتومبیل فرار بعد از انجام جنایت‌های خود، سرقت کنند. در یک مورد خاص، پس از انجام یک سرقت جسورانه پر سر و صدا در فاصله تنها ۱۰ متری یک ایستگاه پلیس، ماموران محلی در نهایت به این گزارش مختصر بسنده کردند که: «ما نمی‌توانستیم به اتومبیل آن‌ها نزدیک شویم و به‌نظر نمی‌رسید که اساسا بتوانیم به آن‌ها برسیم».
 
 
 
۳- Delaunay-Belleville باند خلافکار Bonnot
Bonnot Gang اساسا معادل فرانسوی قانون‌شکنان Wild West در اوایل قرن بیستم بودند که بی‌پروایی در زندگی مجرمانه خود را در سال ۱۹۱۱ با سرقت یک اتومبیل (یک Delaunay-Belleville) آغاز کرده و با استفاده از آن به‌عنوان اتومبیل فرار در یک مجموعه از سرقت‌های بزرگ بانک، پیش رفتند. بنابراین، اتومبیل Delaunay باند Bonnot به‌عنوان اولین اتومبیل فرار تاریخ در نظر گرفته می‌شود.
 
 
 
۴ – فورد ۱۹۳۴ بانی و کلاید
هر چند که سدان فورد V۸ سرقت شده توسط بانی و کلاید برای چند فرار مورد استفاده قرار گرفته بود (که در آن‌ها کلایت به‌صورت هوشمندانه‌ای از مرزهای ایالتی و در نتیجه محدوده‌های قضایی عبور کرده بود تا از دستگیر شدن طفره برود)، اما بیشتر به‌عنوان اتومبیلی شناخته می‌شود که آن‌ها با آن فرار نکردند، البته بعد از این که در کمین پلیس افتادند و مرتبا به آن‌ها شلیک شد، تا جایی که اعضای نیروی قانونی مسئول دستگیری آن‌ها گزارش دادند از شدت صدا سلاح‌ها به‌طور موقت شنوایی خود را از دست داده بودند.
 
 
 
۵– فورد مدل A ۱۹۳۰ جان دیلینجر
در حالی که بانی و کلاید تیتر روزنامه‌ها را در اوایل سال۱۹۳۴ به خود اختصاص دادند، جان دیلینجر دشمن شماره ۱ مردم بود. تقریبا تمام نیروی FBI تحت نظارت جی ادگار هوور و فرمان مستقیم رییس‌جمهور روزولت درگیر شکار او بودند. در همین اتومبیل بود که دیلینجر توانست پس از ۴۵ دقیق درگیری مسلحانه با نیروهای قانون، از سنت پاول مینه‌سوتا فرار کند. این موضوع که او توانست از نظارت شدید FBI فرار کند به‌حدی که خجالت‌آور بود که روزولت تهدید کرد اگر FBI (که در آن زمان هنوز یک سازمان نوپا محسوب می‌شد) دوباره شکست بخورد، آن را منحل خواهد کرد.
دیلینجر با وجود حفره‌های ایجاد شده توسط گلوله و تمام دردسرهای دیگر، با اتومبیل خودش را به شیکاگو رساند. با این‌حال به‌طور احمقانه‌ای اتومبیل را در خیابان پارک کرد که باعث شد ماموران فدرال متوجه شوند او در شهر است. در نهایت، چند ماه بعد دیلینجر مرده بود.
 
 
 
۶ – جگوار مارک ۲
این جگوار در زمان معرفی خود در سال۱۹۵۹ به‌عنوان یک سدان بیش از حد قدرتمند بود. با یک موتور ۲۲۰ اسب بخاری که سرعت آن را به بیش از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رساند، این گربه خوش‌نقش می‌توانست اکثر اتومبیل‌های ورزشی جهان را پشت سر بگذارد. این قدرت را با جای زیادی برای نشستن مجرمین و قرارگیری وسایل آن‌ها ترکیب کنید تا مارک ۲ به یک گزینه محبوب در بین مجرمین در حال فرار تبدیل شود، در حالی که پلیس‌های برای گرفتن آن‌ها تقلا می‌کردند. این اتومبیل تقریبا برای یک دهه جایگاه خود را حفظ کرد و توانست به‌عنوان اتومبیل منتخب آدم بدها به سینما و تلویزیون راه پیدا کند.
 
تهیه و تنظیم تعمیریاب هوشمند خودرو ایرانیان (پیت استاپ)
 
آخرین مطالب

چطور راننده بهتری باشیم

انواع مختلفی از راننده‌ها، جاده‌ها و خیابان‌ها را اشغال کرده‌اند، خوب و بد. در حالی که یک راننده خوب غالبا مورد تحسین سایرین قرار می‌گیرد، یک راننده بد برای خراب کردن روز یک‌نفر کافی است.


نکاتی درباره خرید یک رینگ مناسب

حفظ حرکت روان اتومبیل شما به چیزی بیش از صرفا لاستیک‌های خوب نیاز دارد. شما در عین حال به رینگ‌های مناسب نیاز خواهید داشت که الزاما به‌معنای انتخاب رینگ‌های غول‌آسای براق هم نیست.


چرا همیشه یک چهارم باک اتومبیل شما باید پر باشد

هر راننده‌ای می‌داند که نگهداشتن مقداری از سوخت در باک اتومبیل، یک «باید» محسوب می‌شود. اما ممکن است ندانید که حداقل چقدر از سوخت خود را باید در باک نگهدارید. بعضی از متخصصین اعتقاد دارند که سطح سوخت باقیمانده در باک هرگز نباید کمتر از یک چهارم ظرفیت آن باشد.


پیت استاپ در آینه رسانه ها

بازتاب فعالیت پیت استاپ در رسانه ها ی مکتوب کشور