١٠ مورد از آزاردهنده‌ترین مشخصه‌های بعضی از خودروهای امروزی

١٠ مورد از آزاردهنده‌ترین مشخصه‌های بعضی از خودروهای امروزی طبیعی است که هر اتومبیلی نواقص و اشکالات خاص خود را دارد. اکثر این اشکالات چندان آزاردهنده نبوده و یا مواردی هستند که در طول زمان به آن‌ها عادت می‌کنید. اما نواقصی نیز وجود دارند که هر وقت پشت فرمان اتومبیل خود قرار می‌گیرید به‌عنوان یک مزاحم دایمی گریبانگرتان می‌شوند.
تاریخ نگارش : یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۹ - بازدید: ۱۰۱ بار

 

١٠ مورد از آزاردهنده‌ترین مشخصه‌های بعضی از خودروهای امروزی
طبیعی است که هر اتومبیلی نواقص و اشکالات خاص خود را دارد. اکثر این اشکالات چندان آزاردهنده نبوده و یا مواردی هستند که در طول زمان به آن‌ها عادت می‌کنید. اما نواقصی نیز وجود دارند که هر وقت پشت فرمان اتومبیل خود قرار می‌گیرید به‌عنوان یک مزاحم دایمی گریبانگرتان می‌شوند. ما در ادامه به تعدادی از بدترین موارد از این خصوصیات اشاره می‌کنیم که حتی در بین آخرین مدل‌ها نیز به‌چشم می‌خورند.

 


جالیوانی مربعی
هرکسی که برای اولین بار تصمیم گرفته یک جالیوانی مربع شکل را در خودروها قرار داده، احتمالا هیچ تجربه‌ای در نوشیدن چیزی در هنگام حرکت نداشته است. البته برخی محصولات نوشیدنی وجود دارند که در بطری‌های مربعی عرضه می‌شوند، اما تعداد آن‌ها به حدی اندک است که اصلا نمی‌توان تصور کرد چرا یک تولیدکننده خودرو تصمیم گرفته بجای یک جالیوانی گرد از یک نمونه مربعی استفاده کند.

 


آیینه بغل‌های کوچک
امکان لذت بردن از یک فضای زیبای خوشایند در خارج از اتومبیل، تجربه دلچسبی برای سرنشینان محسوب می‌شود، اما جنبه‌های ظاهری هرگز نباید بر ایمنی ارجحیت پیدا کنند. وظیفه آیینه بغل‌های یک اتومبیل، گسترش میدان دید راننده طراحی است، بدون آن که مجبور باشد سر خود را بیش از کشیده و یا چشم از جاده بردارد. آیینه بغل‌های کوچک، کمک اندکی در زمینه دستیابی به این هدف هستند.

 


سیستم‌های کنترل شونده با فرامین صوتی
اگر سیستم‌های فرمان صوتی به‌همان صورتی کار می‌کردند که قرار بود کار کنند، این فناوری می‌توانست فوق‌العاده مفید باشد. متاسفانه فناوری مدرن در عمل هنوز مهارت تامین دقت لازم برای ترجمه فرامین صوتی را ندارد و این موضوع که دستورات شما مرتبا اشتباه تفسیر شوند، می‌تواند بسیار ناامید کننده باشد.

 


کلیدهای کنترل کوچک
زمان استفاده از کلیدهای بزرگ روی رادیوها که می‌توانستید حتی بدون نگاه کردن دست دراز کرده و آن‌ها را تنظیم کنید دیگر گذشته است. کلیدهای امروزی برای کنترل استریو یا دمای داخلی اتومبیل غالبا بیش از حد کوچک و متراکم هستند که باعث می‌شود اشتباهاتی مانند روشن کردن بخاری بجای تغییر ولوم استریو، بسیار ساده اتفاق بیفتند.

 


صفحات لمسی با منوهای پیچیده
نمایشگرهای لمسی که روی داشبورد اتومبیل‌های امروزی خودنمایی می‌کنند، همیشه طوری پیکربندی نشده‌اند که کار سرنشینان را آسان‌تر نمایند. کارهای ساده‌ای مانند خاموش کردن تهویه مطبوع یا روشن کردن گرمکن شیشه در چنین سیستم‌هایی می‌تواند به یک سردرگمی آشفته در صفحات مختلف منوها و دستورات تبدیل شوند که توجه راننده را از مسیر منحرف نموده و ایمنی سرنشینان را در معرض خطر قرار می‌دهد.

 


عدم وجود فضای خالی در کنسول مرکزی
در دورانی که اکثر مردم با ابزارهای دستی مانند تلفن‌های هوشمند یا تبلت‌ها مسافرت می‌کنند، کاملا منطقی به‌نظر می‌رسد که تولیدکنندگان اتومبیل‌ها فضایی را برای قرار دادن اقلام اساسی تامین کنند. در مقابل، در بسیاری از اتومبیل‌ها جالیوانی به محلی برای نگهداری پول خرد یا شارژرهای همراه تبدیل شده‌اند که وقتی تشنه باشید، دیگر جایی را برای قرار دادن نوشیدنی شما باقی نمی‌گذارند.

 


دوربین دنده عقب تار
در حالی که دوربین دنده عقب در بعضی از خودروهای جدیدتر می‌تواند برای پارک در فضاهای تنگ یا خارج شدن از معابر باریک فوق‌العاده مفید باشد، اگر از کیفیت تصویری پایینی برخوردار باشد کاملا هدف خود را با شکست مواجه می‌کند. اگر تصاویر تار باشند، راننده‌ها غالبا ترجیح می‌دهند بجای حساب کردن روی این تصور که یک لکه روی نمایشگر دوربین تنها یک سایه است، از روش قدیمی استفاده کرده و سر خود را به عقب برگردانند.

 


فرمان غیرقابل تنظیم
با وجود آن‌که تقریبا تمام اتومبیل‌های موجود در بازار دارای مکانیزم‌هایی برای تنظیم صندلی هستند، اما موقعیت قرارگیری فرمان در اغلب اتومبیل‌ها ثابت است. متاسفانه انسان‌ها از یک قالب واحد ساخته نشده‌اند و به همین دلیل وضعیتی که برای یک شخص ١٧٠ سانتی‌متری راحت است الزاما برای یک بازیکن بسکتبال مناسب نیست.

 


فقدان درگاه‌های USB
اتومبیل‌های جدید باید منعکس‌کننده سبک زندگی مدرن باشند و اکثر قریب به اتفاق مردم امروزه ابزارهایی را حمل می‌کنند که از طریق درگاه‌های USB شارژ می‌شوند. اضافه کردن یک یا دو درگاه به یک اتومبیل فرایند پرهزینه‌ای برای تولیدکنندگان محسوب نمی‌شود، اما گام بزرگی در افزایش خصوصیات کاربرپسند یک خودرو است.

 


سیستم‌های Stop-Start ناکارامد
گرچه صرفه‌جویی در مصرف سوخت یک دستاورد مهم و حیاتی است، اما ویژگی Stop-Start در اکثر اتومبیل‌های امروزی به‌همان روانی که تبلیغ می‌شوند، کار نمی‌کنند.  سیستم‌های ضعیف Stop-Start باعث می‌شوند اتومبیل پشت هر چراغ قرمز یا علامت توقف به‌صورت غیرقابل کنترلی دچار لرزش شده و صداهای ناخوشایندی تولید کند.

تهیه و تنظیم تعمیریاب هوشمند خودرو ایرانیان ( پیت استاپ )

آخرین مطالب

اپلیکیشن پیت استاپ نسخه اندروید و ios

اپلیکیشن پیت استاپ نسخه اندروید و ios


آموزش نکات فنی خودرو

آموزش نکات فنی خودرو


با دایناسورهای جاده‌ها چطور رفتار کنیم

وقتی از شهر خارج می‌شوید و با اتومبیل خود در مسیر یک اتوبان یا جاده قرار می‌گیرید، شرایط با آن‌چه که در داخل شهر تجربه کرده‌اید بسیار متفاوت است. در اینجا، کامیون‌ها و تریلرهای بزرگی در اطراف شما حرکت می‌کنند که در صورت از دست دادن کنترل می‌توانند خسارات بسیار بزرگی را به‌بار بیاورند.


خدمات اپلیکیشن پیت استاپ

خدمات اپلیکیشن پیت استاپ