۸ اتفاق آزاردهنده و خطرناک در خیابان‌ها

۸ اتفاق آزاردهنده و خطرناک در خیابان‌ها تصور کنید در مسیر فروشگاه هستید تا به خرید اقلام مورد نیاز خود بپردازید. موسیقی مورد علاقه‌تان در حال پخش است و تنها چند اتومبیل در خیابان هستند، بنابراین خبری از ترافیک نیست. خوب، در مجموع به‌نظر می‌رسد رانندگی خوشایندی را تجربه می‌کنید..
تاریخ نگارش : سه شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۸ - بازدید: ۱۸۴ بار

 

۸ اتفاق آزاردهنده و خطرناک در خیابان‌ها

تصور کنید در مسیر فروشگاه هستید تا به خرید اقلام مورد نیاز خود بپردازید. موسیقی مورد علاقه‌تان در حال پخش است و تنها چند اتومبیل در خیابان هستند، بنابراین خبری از ترافیک نیست. خوب، در مجموع به‌نظر می‌رسد رانندگی خوشایندی را تجربه می‌کنید. اما این وضعیت تنها تا زمانی ادامه دارد که به پارکینگ مجموعه فروشگاهی می‌رسد.

بدون تردید می‌تواند به چند مورد فکر کرد که می‌توانند تمام روز شما را خراب کنند. مثلا به افرادی فکر کنید که با تصور زرنگی، بدون توجه فضای پارکی که منتظر آن بوده‌اید را خارج از نوبت اشغال می‌کنند. نظرتان درباره گروه دیگری که دو جای پارک را برای یک اتومبیل اشغال کرده‌اند چیست؟ در مواردی شاهد هستیم که راننده‌ها در نزدیکی مسیرهای عبور معلولین پارک کرده و یا حتی فضای پارک اختصاصی این افراد را اشغال می‌کنند.

متاسفانه راننده‌ها می‌توانند با بی‌توجهی خود به‌طور جدی باعث آزار و رنجش دیگران شوند. بعضی از این موارد حتی بسیار خطرناک هستند. ما در ادامه به ۸ مورد از بدترین نمونه‌ها اشاره می‌کنیم:

 

۱- وقتی راننده‌ها در طور چراغ قرمز روی خط عابر پیاده توقف می‌کنند

به‌عنوان یک عابر پیاده، حتما با چنین وضعیتی برخورد کرده‌اید. خوب، این مورد تقریبا برای همه اتفاق افتاده و مطمئن باشید که برای همه آزاردهنده است. با این‌حال، چنین رفتاری تنها باعث آزار و رنجش دیگران نمی‌شود. در واقع این رانندگان با بی‌توجهی عابران پیاده را به‌خطر می‌اندازند و قانون باید با آن‌ها برخورد کند.

 

۲- وقتی راننده‌ها از چراغ قرمز عبور می‌کنند

این راننده‌ها از نظر بی‌ملاحظگی یک سطح بالاتر از گروه قبل قرار می‌گیرند. حتما تاکنون با راننده‌هایی برخورد داشته‌اید که به‌اندازه کافی برای عبور از چراغ قرمز احمق بوده‌اند. این افراد نه تنها هیچ توجهی به امنیت و سلامت خودشان ندارند، بلکه خطرات فوق‌العاده‌ای را برای سایر رانندگان نیز ایجاد می‌کنند.

 

۳ - وقتی راننده‌ها مرتبا بوق می‌زنند

آیا از شنیدن بوق متوالی یا ممتد بعضی از راننده‌ها متنفر نیستید؟ وقتی سرتان به کار خودتان گرم است و ناگهان صدای کر کننده و پی‌درپی بوق یک اتومبیل را می‌شنوید، چه احساسی دارید؟ به‌یاد داشته باشید که بوق اتومبیل‌های ما در اصل برای مقاصد ایمنی در نظر گرفته شده و قرار نیست بعضی از راننده‌ها از آن به‌عنوان خروجی عصبانیت خود استفاده کنند. بنابراین اگر شما راننده‌ای هستید که از چنین وضعیتی آزرده می‌شوید، لطفا خودتان هم آن را انجام ندهید.

 

۴ - وقتی وسایل نقلیه عمومی مسافرین خود را در وسط خیابان پیاده می‌کنند

همه ما در طول روز شاهد این اتفاق کاملا شایع هستیم. این کار نه تنها باعث ایجاد ترافیک می‌شود بلکه مسافرینی که از وسیله نقلیه عمومی پیاده شده‌اند را نیز در معرض خطر قرار می‌دهد.

 

۵ - وقتی راننده‌ها از راهنما استفاده نمی‌کنند

باور کنید یا نه، راننده‌هایی وجود دارند که اساسا از راهنما استفاده نمی‌کنند. در نتیجه حدس زدن این که چه کاری می‌خواهند انجام دهند، واقعا دشوار و آزاردهنده است. این رفتار نیز علاوه بر ایجاد مزاحمت برای دیگران، بسیار خطرناک است زیرا چنین راننده‌هایی هیچ نشانه یا هشداری به سایر راننده‌ها نمی‌دهند که تصمیم به انجام چه کاری دارند. در نهایت، این نوع رانندگی یک فرمول بسیار ساده برای ایجاد تصادف است.

 

۶ - وقتی راننده‌ها به‌طور نامناسب از نور بالا استفاده می‌کنند

رانندگی در شب برای عده‌ای یک کار دشوار محسوب می‌شود. متاسفانه راننده‌هایی که حتی وقتی لازم نیست از نور بالا استفاده می‌کنند، باعث می‌شوند رانندگی در شب را برای دیگران دشوارتر و خطرناک‌تر شود. در هنگام استفاده از چراغ‌های اتومبیل خود همیشه به‌یاد داشته باشید که وقتی ما مستقیما به یک نور درخشان نگاه می‌کنیم، مردم چشمان ما جمع شده و در نتیجه نور کمتری را به داخل چشم عبور می‌دهند. بنابراین اگر راننده مقابل با نور چراغ‌های جلوی اتومبیل شما خیره شود، دیگر به‌سختی می‌تواند محیط اطراف خود را ببیند.

 

۷ - وقتی راننده‌ها در خلاف مسیر حرکت می‌کنند

به‌نظر نمی‌رسد این مورد نیاز به توضیح زیادی داشته باشد. راننده‌هایی که ورود ممنوع می‌آیند یا در خیابان‌های دوطرفه وارد مسیر مقابل می‌شوند، افراد بی‌ملاحظه و احمقی هستند که تصور می‌کنند با بهانه دیر شدن کارهایشان می‌توانند وقت دیگران را گرفته و آن‌ها را به‌خطر بیندازند.

 

۸ - وقتی عابران پیاده بی‌توجه از قسمت‌های مختلف خیابان عبور می‌کنند

دلیلی هست که قانون وجود دارد و در مورد همه صادق است، اما متاسفانه همه از آن پیروی نمی‌کنند. در واقع این تنها راننده‌ها نیستند که به قوانین بی‌توجهی می‌کنند، بلکه این وضعیت عابران پیاده را نیز در بر می‌گیرد.

عبور بی‌ملاحظه از عرض خیابان در محل‌هایی که خط عابر پیاده وجود ندارد، هم برای عابران پیاده و هم برای راننده‌ها دردسرساز و خطرناک است زیرا وقتی راننده‌ها عابرین را در هنگام عبور از خیابان نبینند نمی‌توانند فورا توقف کنند. افرادی که به انجام این‌کار عادت دارند بهتر است پیش از آن که بهای آن را با زندگی خود بپردازند، تجدید نظر کنند.

تهیه و تنظیم تعمیریاب هوشمند خودرو ایرانیان ( پیت استاپ )

نظر خود را با ما در میان بگذارید
کاربر عزیز پیت‌استاپ، نظرات شما ابتدا توسط مدیر سایت بررسی میگردد، سپس منتشر میشود.
نظرات شما کاربران
آخرین مطالب

با برندهای خودروسازی آلمانی آشنا شوید

شرکت‌های خودروسازی آلمانی به تولید اتومبیل‌های کلاس بالایی که در آن‌ها عملکرد بیشتر از ظاهر اهمیت دارد، مشهور هستند. در واقع این شرکت‌ها با پیروی از قاعده مذکور روی عملکرد و کیفیت تمرکز کرده‌اند


واقعیت‌های جالبی برای عاشقان جیپ

تقریبا همه روی این موضوع توافق دارند که جیپ یکی از جالب‌ترین ظاهرها را در بین اتومبیل‌های سراسر جهان دارد. با این‌حال آیا می‌توانید باور کنید که هیچکس واقعا نمی‌داند عبارت Jeep از کجا آمده است؟ در ادامه به چند نکته درباره این خودرو اشاره می‌کنیم که احتمالا تاکنون نمی‌دانستید.


نکات جالبی که درباره Dodge نمی‌دانستید

Dodge از آن دسته تولیدکنندگان خودرویی است که در طول تاریخچه کمی بیشتر از ۱۰۰ ساله خود، نقاط عطف جالبی را پشت سر گذاشته است. خودروهای این شرکت در فیلم‌های زیادی ظاهر شده‌اند و آن‌ها حتی یک کلمه را ابداع کرده‌اند. در ادامه به تعدادی از نکات جالب درباره Dodge اشاره می‌کنیم.


آغاز به کار مرکز تماس تلفنی 24ساعته پیت استاپ

آغاز به کار مرکز تماس تلفنی 24ساعته پیت استاپ با شماره 45152-021 در آینده نزدیک با خدمات بیمه و الکترونیک در خدمت شما خواهیم بود