چطور اتومبیل خود را برای یک توقف طولانی آماده کنید

چطور اتومبیل خود را برای یک توقف طولانی آماده کنید دلایل مختلفی وجود دارند که باعث می‌شوند نیاز داشته باشید اتومبیل خود را برای مدت نسبتا طولانی در یک محل متوقف کنید. تغییر شغل، ماموریت‌های نظامی و یا حتی مشکلات سلامتی جسمانی از جمله این دلایل هستند.
تاریخ نگارش : دوشنبه ۱۳۹۸/۳/۱۳ - بازدید: ۱۷۸ بار

 

چطور اتومبیل خود را برای یک توقف طولانی آماده کنید


دلایل مختلفی وجود دارند که باعث می‌شوند نیاز داشته باشید اتومبیل خود را برای مدت نسبتا طولانی در یک محل متوقف کنید. تغییر شغل، ماموریت‌های نظامی و یا حتی مشکلات سلامتی جسمانی از جمله این دلایل هستند. صرف‌نظر از دلیل، عوامل مهمی وجود دارند که در هنگام آماده‌سازی اتومبیل خود برای یک توقف طولانی باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

گزینه‌ها
سه مورد از متداول‌ترین گزینه‌ها برای توقف طولانی یک خودرو عبارتند از تاسیسات عمومی مانند پارکینگ‌ها، داخل یک ساختمان یا کانتینر و نهایتا در داخل یک گاراژ یا زیر یک چادر. هر یک از این گزینه‌ها بر حسب نیازهای شما و هزینه‌ای که می‌توانید انجام دهید، مزایای خاص خودشان را دارند. یک پارکینگ عمومی هزینه بیشتری خواهد داشت، در حالی که گاراژ یک دوست هزینه‌های شما را به‌طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد. یک چادر ساده نیز می‌تواند کارآمد باشد، هر چند که احتمالا به‌اندازه کافی از اتومبیل شما در برابر عناصر یا آفت‌ها محافظت نمی‌کند.

آماده‌سازی برای توقف
وقتی در مورد روش نگهداری اتومبیل خود در طول توقف آن تصمیم گرفتید، باید آن را آماده کنید.
-    مایعات: کار خود را با مایعات مختلف اتومبیل شروع کنید. توجه داشته باشید که تمام مایعات خودرو پیش از شروع دوران توقف آن باید پر شوند: روغن ترمز، ضد یخ، روغن موتور و حتی سوخت. باقی ماندن اتومبیل در حالت توقف با سطح پایینی از مایعات می‌تواند باعث ایجاد پوسیدگی شود، خصوصا اگر این توقف برای بیش از یک فصل طول بکشد. اگر مخازن مایعات به‌طور کامل پر نشده باشند، تغییرات دما می‌تواند باعث انقباض یا تبخیر مایعات شود. وجود آب در این مایعات می‌تواند بعدا مشکلاتی را ایجاد کند.


-    تعویض روغن و فیلترها: تعویض کامل روغن و فیلترها هم ایده خوبی به‌نظر می‌رسد. روغنی که در داخل موتور باقی می‌ماند می‌تواند حاوی آشغال و یا ضایعات باشد. حتی مقدار کمی آشغال نیز وقتی برای مدت طولانی در یک محل باقی بماند می‌تواند باعث ایجاد خسارت شود. روغن قدیمی، موتور را به‌طور صحیح روان‌کاری نمی‌کند که در هنگام روشن کردن مجدد اتومبیل می‌تواند مشکلاتی را ایجاد نماید.


-    لاستیک‌ها: وقتی قرار است اتومبیلی برای مدت طولانی در یک محل متوقف شود، لاستیک‌ها نیز به یک عامل نگرانی تبدیل می‌شوند. نقاط تخت و پوسیدگی خشک هر دو از مسایلی هستند که وقتی یک خودرو چند ماه بی‌حرکت باقی می‌ماند، می‌توانند روی دهند. البته راه‌هایی برای اجتناب از این شرایط وجود دارد. به‌طور ایده‌آل بهتر است از شخصی بخواهید اتومبیل را در فواصل زمانی معین برای رانندگی بیرون ببرد تا از تشکیل نقاط تخت روی لاستیک‌ها جلوگیری شود. اگر چنین گزینه‌ای قابل انجام نیست، شاید بهتر باشد لاستیک‌ها را از اتومبیل جدا کرده و آن‌ها را به‌صورت افقی نگهداری کنید. در این وضعیت، خودرو در طول توقف روی جک قرار خواهد گرفت.


-    هرگز نباید برف پاکن‌ها را در این شرایط نادیده بگیرید. اگر لاستیک برف پاک‌کن برای مدت طولانی بدون حرکت باقی بماند، می‌تواند به شیشه اتومبیل بچسبد. برای جلوگیری از خسارات احتمالی، بهتر است برف پاک‌کن‌ها را در طول دوران توقف از جای خود درآورید.


-    ترمز دستی: وقتی قرار است اتومبیل برای مدت طولانی در یک محل متوقف بماند، نباید ترمز دستی (یا ترمز پارک) را به‌صورت درگیر رها کنید. درگیر ماندن ترمز دستی برای مدت طولانی می‌تواند به آن آسیب جدی بزند. یک گزینه بهتر این است که مطمئن شوید اتومبیل در یک سطح صاف قرار گرفته و سپس اگر لاستیک‌های آن را جدا نکرده‌اید، از بلوک‌هایی برای جلوگیری از حرکت ناخواسته خودرو استفاده نمایید.

تهیه و تنظیم تعمیریاب هوشمند خودرو ایرانیان ( پیت استاپ )

نظر خود را با ما در میان بگذارید
کاربر عزیز پیت‌استاپ، نظرات شما ابتدا توسط مدیر سایت بررسی میگردد، سپس منتشر میشود.
نظرات شما کاربران
آخرین مطالب

با برندهای خودروسازی آلمانی آشنا شوید

شرکت‌های خودروسازی آلمانی به تولید اتومبیل‌های کلاس بالایی که در آن‌ها عملکرد بیشتر از ظاهر اهمیت دارد، مشهور هستند. در واقع این شرکت‌ها با پیروی از قاعده مذکور روی عملکرد و کیفیت تمرکز کرده‌اند


واقعیت‌های جالبی برای عاشقان جیپ

تقریبا همه روی این موضوع توافق دارند که جیپ یکی از جالب‌ترین ظاهرها را در بین اتومبیل‌های سراسر جهان دارد. با این‌حال آیا می‌توانید باور کنید که هیچکس واقعا نمی‌داند عبارت Jeep از کجا آمده است؟ در ادامه به چند نکته درباره این خودرو اشاره می‌کنیم که احتمالا تاکنون نمی‌دانستید.


نکات جالبی که درباره Dodge نمی‌دانستید

Dodge از آن دسته تولیدکنندگان خودرویی است که در طول تاریخچه کمی بیشتر از ۱۰۰ ساله خود، نقاط عطف جالبی را پشت سر گذاشته است. خودروهای این شرکت در فیلم‌های زیادی ظاهر شده‌اند و آن‌ها حتی یک کلمه را ابداع کرده‌اند. در ادامه به تعدادی از نکات جالب درباره Dodge اشاره می‌کنیم.


آغاز به کار مرکز تماس تلفنی 24ساعته پیت استاپ

آغاز به کار مرکز تماس تلفنی 24ساعته پیت استاپ با شماره 45152-021 در آینده نزدیک با خدمات بیمه و الکترونیک در خدمت شما خواهیم بود