ایمنی مادران باردار در اتومبیل

ایمنی مادران باردار در اتومبیل در یک زندگی روزمره طبیعی، انجام نکات مربوط به ایمنی در اتومبیل به یک روند طبیعی برای اکثر افراد تبدیل شده است. شما وارد خودرو شده، کمربند ایمنی خود را بسته، صندلی و آیینه را تنظیم نموده و سپس حرکت می‌کنید. طبیعی است که غالبا به هیچ‌یک از این موارد به‌طور جداگانه فکر نمی‌کنید.
تاریخ نگارش : دوشنبه ۱۳۹۸/۳/۱۳ - بازدید: ۱۷۹ بار

 

ایمنی مادران باردار در اتومبیل


در یک زندگی روزمره طبیعی، انجام نکات مربوط به ایمنی در اتومبیل به یک روند طبیعی برای اکثر افراد تبدیل شده است. شما وارد خودرو شده، کمربند ایمنی خود را بسته، صندلی و آیینه را تنظیم نموده و سپس حرکت می‌کنید. طبیعی است که غالبا به هیچ‌یک از این موارد به‌طور جداگانه فکر نمی‌کنید، البته تا زمانی که مسئولیت سلامت شخص دیگری را نیز بر عهده داشته باشید. در چنین شرایطی، نکات زیادی برای فکر کردن به آن‌ها وجود دارد.


تغییرات فیزیکی دوران بارداری می‌تواند چالش‌های خودش را به‌همراه داشته باشد، اما تاثیر آن بر نحوه هدایت یک اتومبیل توسط مادر و نکات سلامتی و ایمنی که به‌طور معمول رعایت می‌کنیم نیز اهمیت زیادی دارد. به دلیل آن‌که مادر باید مراقب سلامتی دو نفر باشد، مراقبت‌های ویژه‌ای در هنگام سواری در یک خودرو (چه به‌عنوان راننده و چه به‌عنوان سرنشین) باید مورد توجه قرار بگیرند. تخمین زده می‌شود که نیمی از تمام موارد آسیب‌دیدگی مادران باردار در تصادفات رانندگی اتفاق می‌افتند که ٨٢ درصد آن‌ها به تلفات جانی ختم می‌شوند. با این‌حال بهره‌گیری از چند تکنیک مناسب می‌تواند سطح ریسک را به حداقل برساند، بنابراین مادران باردار مجبور نیستند راحتی استفاده از اتومبیل خودشان را به‌طور کلی کنار بگذارند.


-    همیشه و بدون هیچ استثنایی باید از کمربندهای ایمنی استفاده شود. البته یک شکم متورم می‌تواند این فرآیند را کمی دشوار نماید، اما قابل انجام است. قسمت پایین کمربند باید در زیر شکم قرار بگیرد در حالی‌که مهار شانه باید از سینه و شانه مادر عبور کند، بدون این که گردن او را لمس نماید. هرگز مهار شانه را در پشت خود قرار ندهید. اگر این قسمت گردن شما را لمس می‌کند و نمی‌توانید آن را دوباره تنظیم کنید، عقب بردن صندلی و یا صاف کردن پشتی آن را امتحان کنید.


-    کیسه‌های هوا جایگزین کمربند ایمنی نیستند بلکه طراحی شده‌اند تا آن را حمایت کنند، اما نمی‌توانند از شما در برابر فرایند باز شدن خود در هنگام وقوع یک تصادف محافظت نمایند. از سوی دیگر، کیسه هوا یک ویژگی ایمنی مهم محسوب می‌شود و به کاهش هر ضربه‌ای که ممکن در هنگام تصادف ایجاد شود، کمک می‌کند. بنابراین بهتر است آن‌ها را غیرفعال نکنید، حتی اگر چنین گزینه‌ای را در اختیار دارید.


-    صندلی مادر باید تا حد امکان در عقب‌ترین وضعیت راحت و امنی که می‌تواند تنظیم شود، خصوصا در هنگام رانندگی. بزرگ‌ترین تهدید سلامتی برای جنین در هنگام رانندگی مادر، برخورد با فرمان است. حفظ حداقل ٢٥ تا ٣٠ سانتی‌متر فاصله بین سینه مادر و فرمان اتومبیل می‌تواند به جلوگیری از هرگونه ضربه شدید به جنین کمک کند. اگر هیچ راهی برای رعایت این شرایط وجود ندارد، احتمالا بهتر است مدتی وظیفه رانندگی را به دیگران بسپارید.


-    در هر صورت اگر می‌توانید از رانندگی اجتناب کنید، این کار را انجام دهید. صندلی سرنشین به شما امکان می‌دهد عقب‌تر آمده و یک فاصله امن‌تر را با هر چیزی که می‌تواند در صورت وقوع یک تصادف و یا حتی یک ترمز ناگهانی با شکم شما برخورد کند، حفظ نمایید. به این ترتیب شما می‌توانید در هنگام باز شدن کیسه هوا از داشبورد نیز فاصله بیشتری داشته باشید که باعث می‌شود کارآیی آن افزایش یابد. همچنین بستن کمربند ایمنی نیز در چنین وضعیتی که مجبور نیستید به پدال‌ها برسید، راحت‌تر است.


-    اگر هنگام سواری در یک اتومبیل چه به‌عنوان راننده و چه سرنشین تصادف کردید، صرف‌نظر از این که برخورد چقدر جزیی بوده است، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. حتی اگر زخمی نشده‌اید، ممکن است دچار یک ضربه داخلی شده باشید که فورا قادر به تشخیص آن نیستید. در چنین مواردی همیشه باید جانب احتیاط را نگهدارید که خیال خودتان را هم راحت می‌کند.

تهیه و تنظیم تعمیریاب هوشمند خودرو ایرانیان ( پیت استاپ )

آخرین مطالب

چطور راننده بهتری باشیم

انواع مختلفی از راننده‌ها، جاده‌ها و خیابان‌ها را اشغال کرده‌اند، خوب و بد. در حالی که یک راننده خوب غالبا مورد تحسین سایرین قرار می‌گیرد، یک راننده بد برای خراب کردن روز یک‌نفر کافی است.


نکاتی درباره خرید یک رینگ مناسب

حفظ حرکت روان اتومبیل شما به چیزی بیش از صرفا لاستیک‌های خوب نیاز دارد. شما در عین حال به رینگ‌های مناسب نیاز خواهید داشت که الزاما به‌معنای انتخاب رینگ‌های غول‌آسای براق هم نیست.


چرا همیشه یک چهارم باک اتومبیل شما باید پر باشد

هر راننده‌ای می‌داند که نگهداشتن مقداری از سوخت در باک اتومبیل، یک «باید» محسوب می‌شود. اما ممکن است ندانید که حداقل چقدر از سوخت خود را باید در باک نگهدارید. بعضی از متخصصین اعتقاد دارند که سطح سوخت باقیمانده در باک هرگز نباید کمتر از یک چهارم ظرفیت آن باشد.


پیت استاپ در آینه رسانه ها

بازتاب فعالیت پیت استاپ در رسانه ها ی مکتوب کشور