چطور اتومبیلی که ترمز ندارد را کنترل کنیم

چطور اتومبیلی که ترمز ندارد را کنترل کنیم نقص فنی در ترمز واقعا وحشتناک است و اکثر رانندگان آن را به‌عنوان بدترین سناریوی ممکن در هنگام رانندگی در نظر می‌گیرند. در این مقاله با چند نکته آشنا می‌شوید که وقتی در چنین شرایطی قرار گرفتید باید آن‌ها را به‌یاد داشته باشید.
تاریخ نگارش : پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۹ - بازدید: ۱۸۶ بار

 

چطور اتومبیلی که ترمز ندارد را کنترل کنیم
نقص فنی در ترمز واقعا وحشتناک است و اکثر رانندگان آن را به‌عنوان بدترین سناریوی ممکن در هنگام رانندگی در نظر می‌گیرند. در این مقاله با چند نکته آشنا می‌شوید که وقتی در چنین شرایطی قرار گرفتید باید آن‌ها را به‌یاد داشته باشید.
در این وضعیت، آگاهی از محیط اطراف‌تان یک عامل کلیدی است. شما باید آرام باشید و روی توجه به جاده و همچنین ارزیابی شرایط تمرکز کنید. بعضی از مواردی که باید به آن‌ها توجه داشته باشید عبارتند از:
-    آیا وقتی پدال ترمز را فشار می‌دهید، پایین می‌رود؟
-    چه چیزی در اطراف شما وجود دارد؟
-    اتومبیل‌تان با چه سرعتی حرکت می‌کند؟
اگر پدال پایین می‌رود، آن را در همان وضعیت نگهدارید و منتظر نتیجه بمانید. این احتمال وجود دارد که پایین نگهداشتن پدال ترمز نهایتا سرعت خودرو شما را کاهش داده و یا حتی آن را به‌طور کامل متوقف کند. اگر مشکلی در یکی از اجزای سیستم ترمز مانند سیلندر اصلی یا یکی از خطوط پیش آمده باشد، احتمالا هنوز مقداری فشار در سیستم باقی مانده است، حتی اگر میزان آن کمتر از سطح بهینه باشد.
اگر اتومبیل شما از سیستم ABS استفاده می‌کند، پدال را با بیشترین نیرویی که می‌توانید به پایین فشار داده و یک محل امن برای توقف پیدا کنید. اما اگر خودرو سیستم ABS ندارد بهتر است وقتی ترمزها فعال می‌شوند فشار پای خود روی پدال ترمز را دایما تغییر دهید تا چرخ‌ها قفل نشوند.
اگر پدال ترمز با فشار پایین نمی‌رود، احتمالا چیزی در پشت آن گیر کرده است. قوط‌های نوشابه به‌راحتی چنین وضعیتی را ایجاد می‌کنند، زیرا می‌توانند به‌آسانی به فضاهای تنگ قل بخورند و وقتی که هنوز باز نشده‌اند، له کردن آن‌ها تقریبا غیرممکن است. در حالی که چشمان خود را روی مسیر نگهداشته‌اید، اتومبیل را به خلوت‌ترین لاین مسیر هدایت کرده و در عین حال سعی کنید پنجه پای خود را از پهلو به فضای پشت پدال ترمز برسانید. این حرکت باید هر چیزی که احتمالا در پشت پدال گیر کرده است را آزاد کند. سپس، محل مناسبی برای توقف خودرو پیدا کردن و هر چیز اضافی را از کف آن جمع کنید.
اگر هیچی از راه‌حل‌های بالا مشکل را برطرف نکرد، اولین اولویت شما کاهش سرعت خواهد بود. به‌محض این که متوجه شدید مشکلی در ترمزها وجود دارد، دیگر نباید گاز بدهید مگر این که برای اجتناب از تصادف لازم باشد. هر سرعت اتومبیل بالاتر باشد، تعداد راه‌حل‌های عملی برای متوقف کردن آن کاهش می‌یابد.
-    در اتومبیل‌هایی با گیربکس دستی، وقتی دور موتور به‌اندازه کافی پایین است دنده را کاهش داده و اجازه بدهید جعبه‌دنده کار ترمز را انجام دهد. کاملا مراقب ماشین‌هایی که از پشت سر به‌شما نزدیک می‌شوند باشید زیرا این روش کاهش سرعت باعث نمی‌شود چراغ‌های ترمز اتومبیل‌تان فعال شوند. پس از آن‌که به دنده یک رسیدید، محل مناسبی را برای خارج شدن از جاده پیدا کرده و اتومبیل را به‌آرامی با کمک ترمز دستی متوقف کنید. فعال/غیرفعال کردن ترمز دستی به‌طور متناوب می‌تواند از قفل شدن چرخ‌ها جلوگیری کند.
-    در اتومبیل‌هایی با گیربکس اتوماتیک، به یک دنده پایین‌تر از D (که معمولا از ٣تا ١شماره‌گذاری شده‌اند) بروید. این کار به‌اندازه یک گیربکس دستی موثر نخواهد بود اما مفهوم کلی همان است. پس از آن که دور موتور تا سطح امنی پایین آمد به دنده ٢رفته و وقتی سرعت خودرو به‌میزان قابل توجهی کاهش یافت، به دنده ١ بروید. حال می‌توانید اتومبیل را با همان روش به‌کمک ترمز دستی متوقف نمایید.
همان‌طور که اشاره کردیم، ترمز دستی می‌توانند در چنین شرایطی یک کمک بسیار بزرگ باشد؛ اما توجه داشته باشید که استفاده از آن در عین حال می‌تواند چرخ‌های عقب را قفل کرده و باعث شود خودرو به‌طور غیرمنتظره‌ای از مسیر خود منحرف شود. هر وقت از ترمز دستی در این نوع کاربردها استفاده می‌کنید، کلید روی اهرم را پایین نگهدارید. اهرم را به‌آرامی بکشید و وقتی فرآیند ترمز آغاز شد، فشار روی اهرم را کم و زیاد کنید.
همچنین توجه داشته باشید که ترمز دستی باید تنها برای ترمز در شرایط خاص و اضطراری مورد استفاده قرار گیرد. این سیستم برای متوقف کردن کل اتومبیل در سرعت‌های بالا طراحی نشده است. با وجود آن‌که این سیستم می‌تواند در مواقع ضرورت آخرین امید شما باشد، اما اگر به‌طور صحیح از آن استفاده نکنید می‌تواند خودش مشکلات زیادی را به‌وجود آورد.
در نهایت اگر هیچکدام از شیوه‌های بالا موثر نبود، وقت آن است که محیط اطراف را برای یک توقف اضطراری بررسی کنید. برای جلوگیری از تصادف جدی با سایر اتومبیل‌ها، به‌دنبال یک علف‌زار یا زمین پوشیده از گیاهان باشید. همچنین، یک زمین صاف بهتر از یک تپه خواهد بود. از رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، صخره‌ها و تخته‌سنگ‌های بزرگ یا سراشیبی‌ها اجتناب کنید. بعضی از بزرگ‌راه‌هایی که در ارتفاعات ساخته شده‌اند (بدترین مکان برای از دست دادن ترمز)، دارای یک «مسیر کامیون فراری» هستند که می‌توانید از آن برای توقف در یک وضعیت فوق‌العاده اضطراری زندگی یا مرگ، استفاده کنید. این مسیرها در واقع صرفا برای کامیون‌ها ساخته شده‌اند، اما اگر گزینه دیگر شما یک تصادف جدی است، هر راه‌حل ممکنی یک گزینه بهتر محسوب می‌شود.

تهیه و تنظیم تعمیریاب هوشمند خودرو ایرانیان ( پیت استاپ )
 

آخرین مطالب

چطور راننده بهتری باشیم

انواع مختلفی از راننده‌ها، جاده‌ها و خیابان‌ها را اشغال کرده‌اند، خوب و بد. در حالی که یک راننده خوب غالبا مورد تحسین سایرین قرار می‌گیرد، یک راننده بد برای خراب کردن روز یک‌نفر کافی است.


نکاتی درباره خرید یک رینگ مناسب

حفظ حرکت روان اتومبیل شما به چیزی بیش از صرفا لاستیک‌های خوب نیاز دارد. شما در عین حال به رینگ‌های مناسب نیاز خواهید داشت که الزاما به‌معنای انتخاب رینگ‌های غول‌آسای براق هم نیست.


چرا همیشه یک چهارم باک اتومبیل شما باید پر باشد

هر راننده‌ای می‌داند که نگهداشتن مقداری از سوخت در باک اتومبیل، یک «باید» محسوب می‌شود. اما ممکن است ندانید که حداقل چقدر از سوخت خود را باید در باک نگهدارید. بعضی از متخصصین اعتقاد دارند که سطح سوخت باقیمانده در باک هرگز نباید کمتر از یک چهارم ظرفیت آن باشد.


پیت استاپ در آینه رسانه ها

بازتاب فعالیت پیت استاپ در رسانه ها ی مکتوب کشور