راه کار کاهش مصرف سوخت

راه کار کاهش مصرف سوخت
راه کار کاهش مصرف سوخت و پایین بودن استهلاک خودرو احتیاج به دقت های کوچک و کاربردی دارد که در این مقاله ، برخی از آنها مورد بررسی قرار خواهیم داد . میزان باد لاستیکها و سطح استحکاک خودرو با زمین.

تاریخ نگارش : شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۳

 

سامانه هوشمند تعمیرات و امداد خودرو پیت استاپ به استحضار می رساند

لاستیک

اگر لاستیکهای اتومبیل کمباد باشند، با مصرف هر لیتر بنزین تقریبا 1.5 کیلومتر کمتر مسافت طی خواهید کرد. به علاوه لاستیکهای کم باد سریعتر سائیده خواهد شد. پس به توجه به فشار باد لاستیک ها از مسائل مهم نگهداری وتعمیرات خودرومیباشد. با توجه به رسیدن فصل گرما لاستیکهای گل برفی و لاستیکهای یخ شکن را هرچه زودتر عوض کنید. این لاستیکها مصرف سوخت را افزایش میدهند.

 

برای حمل همه وسایل مازاد درون صندوق عقب بنزین مصرف میکنید. بنابراین بهتر است تا حد امکان صندوق عقب را خالی نگه دارید.باربند ظاهر گمراه کننده ای دارد. خیلی سبک به نظر میرسد و روی آن هم میشود هر  وسیله ای فارغ از اندازه و حجم را گذاشت. اما باربند به ویژه وقتی که بار روی آن باشد مقاومت بسیار زیادی در برابر هوا ایجاد میکند و جریان هوا را در اطراف اتومبیل تان مختل میسازد. اگر ناگزیر به استفاده ازباربند بودید، دست کم بعد از اتمام کارتان آنرا بازکنید و از استفاده دائمی ازآن خودداری کنید.

پایین بودن شیشه های بغل مقاومت باد را افزایش میدهد. سعی کنید از دریچه های تهویه، دریچه سقفی، یا شیشه های بادگیر(سانروف) استفاده کنید. روشن کردن کولر راه خوبی است.

وقتی کولر روشن باشد میتوانید شیشه ها را بالا بکشید. اما روشن کردن کولر مستلزم مصرف بنزین اضافی است. وقتی کولر اتومبیل روشن باشد با مصرف هر لیتر بنزین تقریبا یک کیلومتر کمتر طی میکنید. تا جایی که امکان دارد در سربالایی ها کولر اتومبیل را خاموش کنید و در سرازیری ها آنرا روشن کنید. بهتر است کولر را در فاصله های زمانی کوتاه روشن کنید.

 

مهارت خود را در رانندگی بر اساس میزان مصرف بنزین بسنجید. مثلا اگر با سرعت  50 کیلومتر در ساعت رانندگی میکنید و گاز میدهید تا سرعت خود را به 80 کیلومتر در ساعت برسانید، در حال که اطلاع دارید که 300 متر جلوتر باید سرعت خود را کم کنید تا مثلا از چراغ چشمک زن یا میدان بگذرید، بنزین گرانبها را بیهوده برای رسیدن به سرعتی تلف کرده اید که خیلی زود باید آنرا کاهش دهید

 

پیش از افزایش سرعت خودرو مطمئن شوید که کمی جلوتر مجبور نیستید برای عبور از چراغ چشمک زن، تقاطع یا پیچ، سرعت خود را کاهش دهید. یادتان باشد هروقت پایتان را روی پدال ترمز میگذارید سرعتی را کاهش میدهید که برای رسیدن به آن بنزین مصرف کرده اید استهلاک سیستم ترمز و لنت هم جای خود را دارد .مطلع باشید که رعایت نکات کوچک که از دیدگاه شما اهمیت کمتری دارد میتوانید در مصرف سوخت و کم کردن استهلاک خودرو ودر نهایت از هزینه های نگهداری وتعمیرات خودرو خود به حد چشم گیری کاهش داد.

تهیه و تنظیم تعمیر یاب هوشمند خودرو ایرانیان (پیت استاپ)

 

 

بازدید : ۸۳ نفر

استخدام

استخدام مکانیک نیمه ماهر


رونمایی از نسخه جدید اپلیکیشن پیت‌استاپ

نسخه جدید اپلیکیشن پیت‌استاپ آماده گردیده .


سال نو مبارک

سال نو مبارک


چگونه یک فاکتور جدید برای مشتری تولید کنم؟

د ر تب درخواست و ارائه خدمات باید گزینه "ساخت فاکتور جدید" را بزنید و هزینه ها را برای خودروی مورد نظر ثبت کنید.


چگونه به همه درخواست‌های خود دسترسی داشته باشیم ؟

بعد از ورود به برنامه مخصوص تعمیرگاه داران باید در تب "محیط کاربری" گزینه "درخواست‌های پیشین" را انتخاب کنید. در این بخش شما خدماتی که ارائه کرده‌اید را میتوانید مشاهده نمایید.